ОДРЖАН ТЕНИСКИ ТУРНИР „НЕГОТИН 2014″ У ОКВИРУ 49.ФЕСТИВАЛА „МОКРАЊЧЕВИ ДАНИ“

tenis-2014-1У оквиру 49. „Мокрањчевих дана“ одржан традиционални,  4. по реду, тениски турнир

„Неготин 2014.“

И ове године учешће су узели бројни  културни посленици,  новинари који прате Фестивал ,  као и ученици неготинских основних и средњих школа.  Турнир је, по веома пријатном времену,  одржан на терену  ТК „Булевар“ из Неготина,  који је,  заједно са Домом културе  „Стеван Мокрањац“,  био и овогодишњи организатор такмичења.

Учеснике турнира су на почетку надметања поздравили Директор Дома културе,  мр Милан Радосављевић и Селекторка Фестивала др Бранка Радовић.

tenis-2014-2Турнир је игран у три конкуренције: мушки и женски сингл,  као и мешовити дубл.

Најуспешнији у мушкој конкуренцији били су Дејан Новаковић из Техничке школе,  који је освојио прво место,  док су друго и треће место освојили:  Никола Стефановић из Неготинске Гимназије  и Денис Којић,  ученик ОШ „Вук Караџић.“

Најбоља у женској конкуренцији била је Неда Станисављевић-Неготинска Гимназија,  која  је  у  финалном  сусрету  победила  Ивану  Тодоровић,  такође  из  Неготинске Гимназије.

У конкуренцији мешовитих дублова,  титулу најбољег микс-пара и ове године  понели  су  Александра   Паладин,   новинарка  „Радио  Београда“,   и  Милан  Радосављевић, директор  Дома културе „Стеван Мокрањац.“

У  име  Организатора  турнира,   медаље,   дипломе  и  пригодне   фестивалске  поклоне победницима су уручили Бојан Станисављевић-ТК „Булевар“, и Страхиња Ћирић-Дом културе „Стеван Мокрањац.“